Türkiye nin En İyi Sohbet Odaları – Gönül | Chat Odaları | Sohbet Siteleri | Muhabbet | Mirc

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Dünya Sağlık Örgütü 'nden Trump 'a Jet Hızda Corona Yanıtı - GonulChat Canlı Mobil Sohbet ve Chat Odaları


Trump’ın “Korona Vuhan’daki laboratuvardan çıktı” suçlamasına Dünya Sağlık Örgütü cevap verdi: Virüsün doğal kökenli olduğundan eminiz

Dünya Sağlık Örgütü Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, ABD Başkanı Donald Trump’ın, yeni tip koronavirüsün, Çin’in Vuhan kentindeki bir laboratuvardan çıktığı iddiasını yalanlayarak, “Bu virüsün doğal kökenli olduğundan eminiz” dedi.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, DSÖ’nün İsviçre’nin Cenevre kentindeki merkezinde, video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi.

Ghebreyesus, Kovid-19 salgınıyla ilgili “uluslararası kamu sağlığı acil durumunun” açık şekilde devam ettiğini vurguladı. Özellikle virüsün sağlık sistemi zayıf ülkelere yayılmasından endişe duyduklarını kaydeden Ghebreyesus, bu ülkelere yardımda bulunulması gerektiğini ifade etti.DSÖ Genel Direktörü, örgütün salgına karşı harekete geçmekte geç kaldığına yönelik suçlamaları bir kez daha reddetti.

TRUMP’IN FON KESİNTİSİ KARARINA TEK CÜMLELİK CEVAP

ABD Başkanı Trump’ın, ülkesinin DSÖ’ye sağladığı fonu askıya alması ile ilgili bir soruya tek cümle ile cevap veren Ghebreyesus; “Aslında sürekli temas halindeyiz ve birlikte çalışıyoruz.” diye konuştu.

Dünya Sağlık Örgütü : “KORONAVİRÜSÜN DOĞAL KÖKENLİ OLDUĞUNDAN EMİNİZ”

Ghebreyesus, kendisine sorulan, Trump’ın, Kovid-19‘un Vuhan kentindeki bir laboratuvarda üretildiği iddiası; ile “Dünya Sağlık Örgütü kendinden utanmalı çünkü Çin’in halkla ilişkiler ajansı gibi çalışıyor.” açıklamasına ilişkin bir soruyu; DSÖ Acil Durumlar Programı Direktörü Ryan’ın yanıtlamasını istedi. Ryan da pek çok bilim insanının Kovid-19’un gen dizilimini defalarca incelediğini belirterek; “Dolayısıyla, bu virüsün doğal kökenli olduğundan eminiz.” ifadesini kullandı.

Hits: 10Bir cevap bırakın.