Türkiye nin En İyi Sohbet Odaları – Gönül | Chat Odaları | Sohbet Siteleri | Muhabbet | Mirc

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Sosyal Medya İlişkileri Nasıl Etkiliyor? Sosyal Medya Üzerinden Arkadaşlık


Sosyal Medya İlişkileri Nasıl Etkiliyor?

Hayatımıza sosyal medyanın girişi, sosyal medya ilişkileri oluşmasını sağladı. Bu durum iyi mi kötü mü, sonucuna nasıl varırız?

Öncelikle sosyal medya ilişkileri için iyi mi kötü mü olduğu yaşanan tecrübeye göre farklılık gösterebiliyor. Bunun dışında sosyal medya ilişkilerinin sayesinde, çok sayıda kişi ile iletişime geçme imkanı da bulunabildi. Elbette bu durumun aşk ilişkisi olması durumu son derece sorun. Yaşanan problemler, aşk hayatının tamamen sosyal medya üzerinden gözler önünde olması olumlu ve olumsuz olmak üzere sonuçlar doğurdu.

Sosyal medyanın ilişkilere net etkisi ilişki çerçevesinde incelenebilir.

Sosyal Medya ile Başlayan İlişkiler

Her ilişki için farklı etkide olabilecek olan sosyal medya, sosyal medya üzerinden başlayan ilişkiler ile gündeme gelmeye başladı. İnsanların sosyal medya platformları üzerinden tanışması, birbirini tanıması, görüşmesi ve ardından evlenmesine kadar bir yolculuk serüveni olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal medya kullanıcısı olmak, birilerinin birini tanıması için yeterli bir sebep.

Aktif bir kullanıcı, gün içinde paylaşımlar yaparak aslında nasıl bir yaşantısı olduğuna dair fikir edinmemizi sağlar. Aynı zamanda sosyal medya üzerinde çok büyük bir gizlilik olmadığı için kişiler hakkında detaylı bilgi edinmek de çok zor olmaz. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde sosyal medya üzerinden başlayan ilişkiler konusunda çok da ütopik olmayacağını göreceksiniz. Çok sayıda kişi birbirini görerek, birbiri ile iletişime geçerek tanıma fırsatı vermektedir. Sosyal medyadan başlayan ilişkiler için her zaman iki tarafın birbirini tanımamasına gerek yok yok. Birbirini daha önce tanıyan, sonrasında birbirine sosyal medya üzerinden ulaşan kişiler ile de başlayan ilişkiler olması söz konusu. Bu durumda sosyal medya bir aracı olarak kullanılmış oluyor.

Sosyal Medya ile Biten İlişkiler

İşin üzücü tarafı ise sosyal medya ile biten ilişkiler. İnsanların sosyal medyada fazla yer alması, elbette pek çok kişinin sevgilisine de daha rahat ulaşması sonucunu çıkardı. Yani sevgilisinin hangi mekanda olduğunu bilen bir kişi, mekan storylerinden sevgilisinin kiminle olduğunu görebiliyor. Bu durumda direkt olarak akıllara, yaşanabilecek olan sorunlar geliyor. Elbette herkes için geçerli olmayan bu durumun da görmezden gelinmemesi gerek. Sosyal medyanın bitmesine neden olduğu ilişkiler benzer durumlar ile ortaya çıkabiliyor.

Sosyal medya üzerinden yapılan takipler, atılan yorumlar da partnerlerin kafasında herhangi bir şeylerin şekillenmesine neden olabiliyor. Bu durumda direkt olarak sosyal medya üzerinden biten ilişkilerin olmasının göstergesi. Biten ilişkiler arasında çiftlerin birbirini takip etmesinin kolaylaşması var. Direkt olarak kişiye özel tüm bilgileri görme imkanın  da sunuluyor olması ilişkileri bitirici bir görevi olduğunu da görmektedir. Yaşanabilecek olan bu sorunlar sosyal medyanın zararları arasında gösterilebilir. İlişkiye olan zararı görmezden gelinmeden çözüm bulunması çok daha önemli olacaktır.

Sosyal Medya Üzerinden Sergilenen İlişkiler

Sosyal medya üzerinden sergilenen ilişkiler de yaşanabilecek olan sorunların bir göstergesi. İnsanların yaptığını paylaşmadan elde edemediği mutluluk, ilişkileri için de geçerli. Yani ilişkilerini de paylaşmadan mutluluğunu yaşamayan insanlar haline geldik. Bu durumda sosyal medyada ilişkiler sergilenmeden olmuyor. Mutlaka sosyal medya üzerinden sevgililer ile fotoğraf, yapılan paylaşımlar, çekilen videolar gibi uzun uzadıya giden bir durum söz konusu. Ne yazık ki bu durum çocukların olmasından sonra çocukların da aynı şekilde paylaşılması ile devam ediyor. İnsanların birbirini sevme durumu için mutlaka birilerinin paylaşımını yaparak ve sosyal medya üzerinden severek gösterdiğini söyleyebiliriz. Sosyal medyada paylaşılan ilişkiler adı altında bunun da olumlu olumsuz yorumu size bırakılıyor.

Visits: 1Bir cevap bırakın.