Türkiye nin En İyi Sohbet Odaları – Gönül | Chat Odaları | Sohbet Siteleri | Muhabbet | Mirc

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Sanal Flört te Bilmeniz Gereken Kurallar - Gonulchat Sohbet Sitesi


Çağımızda artık sanal ortamlar daha da önemli bir hale dönüşmeye başladığından, tanışmalarda sanal ortamlarda sanal flört ve arkadaşlıklar oluyor.

Sanal ortamdan tanışmalarını yapacak olan kişilerin mutlaka daha dikkatli olmaları gerekecektir. Sanal flört ile ilgili bilmeniz gereken kurallar nelerdir diye sorguladığınız zaman ise şu şekilde olduğunu söylememiz gerekir.

Kendinizle İlgili Çok Fazla Detay Vermeniz

Sanal mecralar oldukça önemli konuların başında yer alıyor. Bu sebepten dolayıdır ki sizlerde kendinizle ilgili çok fazla detay vermemeniz gerekiyor. Daha önce hiç bilmediğiniz kişiye karşı tüm hayatınızı kesinlikle açık etmeyin. Tanımadığınız kişilere karşı kesinlikle çok fazla bilgi vermemeye çalışmanız doğru bir çözüm yolu olacaktır. Fakat bulunduğunuz il ve yaşınızı söyleyebilirsiniz. Bu durumda kesinlikle bir sakınca durumu olmaz. Fakat kendinizle ilgili daha özel konular hakkında ise çok fazla bilgiler vermemeye dikkat edin.

Araştırmalısınız

Konuştuğunuz kişinin kim olduğunu bilmelisiniz. Bu sebepten dolayıdır ki detaylı şekilde araştırma yapmalısınız. Çünkü araştırma yapmadan, tam olarak ne olduğunu bilmediğiniz bir insanla doğal olarak görüşmek istemeyeceksiniz. Detaylı bir araştırma yapmanız, daha sağlam bir ilişki içerisinde olmanız açısından son derece önemli olacaktır. Teknoloji çok fazla gelişmiş olduğundan dolayı artık bu tür ortamlarda tanışmalar daha yaygın bir hale gelmeye başladı. Sosyal ortamlarda tanışacağınız kişinin gerçekten güvenilir bir kişi olması gerekir. Yakışıklı, zengin gibi durumları anlatan kişiler varsa bu kişilerle ilgili olarak bilgi toplamaya başlamanız daha doğru olacaktır.

Sınırları Belirlemelisiniz

Sanal ortamda tanışma yapacak olanlar için sınırların belirlenmesi oldukça önemli bir konudur. Burada önemli olan ise sınırların mutlaka sizin tarafınızdan çizilmesidir. Karşı tarafın değil de sizin tarafından çizildiği, karşı tarafı kontrol altına aldığı bir süreç içerisinde olmalısınız. Hiç görmediğiniz bir kişi için kesinlikle fedakarlık yapmamalısınız. Bu yapacağınız en yanlış hareketlerden biri olarak ne yazık ki göze çarpıyor. Ülkemizde bu konuyla dair bir inceleme yaptığımız zaman ise çok fazla hataya düşme durumları söz konusu oluyor. Genelde sosyal medyada gerçekleşen konuşmalar, daha sonrasında resim ya da video gönderimi istemeye kadar gidebilir. Hiç tanımadığınız ve aynı zamanda ilk defa konuşma yapmış olduğunuz bir kişi içinde kesinlikle fotoğraf veya video gönderimi yapmamanız gerekir. Son derece yanlış bir hareket olduğundan dolayı mutlaka daha dikkatli şekilde tutum sergilemeye çalışmanızda yarar var.

Telefonla İletişim Kurmalısınız

Sanal ortamda tanışmaya başladığınız kişiyi daha iyi şekilde tanımanız için, telefonda iletişim kurmanız önemli bir adım olacaktır. Telefonda iletişim kurmanız aranızda ki diyalog daha fazla gelişmesine neden olmaya başlayacaktır. Herkes kendisini bir başka biri gibi ne yazık ki gösterebiliyor. Böyle bir insan haline dönüşmemeniz için yapmanız gereken ise karşı tarafı mutlaka detaylı şekilde nasıl biri olduğunu öğrenmenizdir. Telefon görüşmelerinin sizin açınızdan bakıldığı zaman olumlu bir durum teşkil edeceğinin altını çizmemiz mümkündür. Kişinin ses tonundan ve konuşma tarzından daha net bilgiler elde etmeniz mümkündür. Bu sayede insanın da az çok nasıl bir karaktere sahip olduğu konusunda fikre ulaşmış olursunuz.

Buluşma Mekanınıza Siz Karar Verin

Sanal ortamda tanışma sağlamış olduğunuz kişi, ortamı kesinlikle ayarlamamalıdır. Burada önemli olan buluşma yerinin sizin tarafından mutlaka ayarlanması gerektiğidir. Buluşma yerini siz ayarlamalı ve nerede görüşme yapılmasının uygun olunacağına karar vermelisiniz. Karşı taraf sizin güveninizi kazanmış olabilir. Her ihtimale karşı güven duygunuz olsa bile mekanı siz ayarlayın.  Sanal flört yaparken tüm bu saymış olduklarımıza dikkat etmelisiniz.

Visits: 1Bir cevap bırakın.