Türkiye nin En İyi Sohbet Odaları – Gönül | Chat Odaları | Sohbet Siteleri | Muhabbet | Mirc

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Mutlu Olmak İçin Aşk Yeterlimi ? Aşk herzaman mutlu eder mi?


Mutlu Olmak İçin Aşk Yeterlimi

Mutsuzsunuz ve aşık olarak daha mutlu olacağınızı mı düşünüyorsunuz bunun doğru olup olmadığını gelin birlikte inceleyelim.

Birini sevmek ne demektir? Bazı insanlar sevgiyi, mutlulukla karışmasının bir parçası olan bir duygu olarak tanımlar. Ama aşk bir duygudan çok daha fazlasıdır ve mutlulukla eşit değildir. Araştırmacılar, tarih boyunca ve kültürler arasında sevginin insanlar için ne anlama geldiğini inceleyerek bir tanım sunar dört anahtar bileşeni içeren aşk:

  • Sevgili. Birini sevmek için, sevilecek biri olmalı.
  • Aşka eşlik eden duygular. Bunlar seksi duygular olabilir ya da olmayabilir.
  • Aşka eşlik eden düşünceler.
  • Birinin sevgili ile yaptığı eylemler veya ilişkiler. Yine, bunlar seksi eylemler olabilir ya da olmayabilir.

Sevginin bu bileşenleri, zaman ve mekânda nasıl tezahür ettikleri bakımından farklılık gösterse de, insanlar sevgiyi tanımlarken bir biçimde mevcut olmuşlardır.

Aşk Seni Mutlu Edecek Mi?

Bir sevgiliye sahip olmak, aynı zamanda sevgi ile birlikte gelen tüm düşünceler, duygular ve eylemleri de beraberinde getirmektedir. Deliller oldukça açıktır aşk sizi harika hissettirse de, aynı zamanda biraz da sefalet getirir. Aşık olmak, neşe ve mutluluk duygularıyla, ancak aynı zamanda depresyon ve anksiyete belirtileriyle de ilişkilidir. Çünkü mutluluk sadece iyi hislerle ilgili değildir. Aynı zamanda kötü olanların yokluğuyla da ilgilidir. Yani sevginin mutlulukla aynı olmadığı açıktır.

Aşk Neden Bu Kadar Olumlu Ve Olumsuz Deneyimleri Beraberinde Getiriyor?

Nasıl hissettiğimizi etkileyen her şeyde olduğu gibi, cevap dikkatte yatıyor: aşk, ona ne kadar önem verdiğimize bağlı olarak mutluluğumuzu etkiler. Aşk, onunla ilişkili çok fazla belirsizlik olduğunda oldukça dikkat çekicidir. Beni seviyor mu? Bana evlenme teklif edecek mi? Ya arkadaşları benden hoşlanmazsa? Aşkla birlikte gelen olumsuz belirsizlik, birini sevmenin bir sonucu olarak hem olumlu hem de olumsuz duyguları deneyimlemenin bir reçetesidir.

Dahası, birini ne kadar uzun süre seviyorsan, onun ne yaptığını ve neyi sevmediğini bilmek o kadar kötü olur. İnsanlar bir dizi yemek tabağını, filmi ve mini mutfak tasarımını, partnerlerinin onlardan ne kadar hoşlanacağını düşündüklerine göre değerlendirdiklerinde, partnerleriyle ne kadar uzun süre kalırlarsa, tercihlerini tahmin etmede o kadar kötüdürler ve yine de haklı olduklarından o kadar eminlerdir. İnsanlar, sevdikleri kişinin ilk tanıştıklarında yaptıkları tercihlerin aynısına sahip olduğunu varsayarlar, ancak aslında insanların tercihleri ​​değişir. Aşk, partnerlerimizin neyi sevdiği konusunda kafamızı karıştırabilir.

Aşk aynı zamanda verdiğimiz sözleri tutmamıza da yardımcı olabilir. Araştırmalar, partnerini gerçekten sevdiğini hisseden insanların onlara sözler verme olasılığının daha yüksek olduğunu, ancak bu sözlerini gerçekten yerine getirme olasılıklarının daha yüksek olmadığını gösteriyor. İyi öz denetim becerilerine sahip olan, yaptıklarını izleme ve kontrol etme yeteneği büyük olasılıkla, sizi en çok seven insanlara değil, size verdikleri sözleri tutma olasılıkları daha yüksek olan insanlara ithafendir. Bu, sevginin bir sonucu olarak olumlu ve olumsuz duygular yaşayabilmemizin bir başka nedenidir.

Bu yüzden aşk harika olsa da, beraberinde bir sürü sefalet, sorun, olumsuz belirsizlik, uyumsuz tercihler ve tutmayan vaatler getirir. Mutluluğunuzu önemsiyorsanız, sevginin sizi her zaman mutlu etmeyeceği konusunda gerçekçi olmalısınız. Bununla birlikte mutluluk, aşktaki başarınızı etkileyecektir. Daha mutlu insanların evlenme olasılığı daha yüksektir. Ve araştırmalar gösteriyor ki mutluluk açığı ne kadar büyükse eşler arasında boşanma olasılığı o kadar yüksektir. Bu, kadın kocasından daha az mutlu olduğunda en yaygın olanıdır. Mutluluğa giden bir yol olarak sevgiye odaklanmak yerine, belki de sevgiden bağımsız olarak mutlu olmaya odaklanmak en iyisidir ve ardından sevgi ve güçlü ilişkiler takip eder.

Visits: 0Bir cevap bırakın.