Türkiye nin En İyi Sohbet Odaları – Gönül | Chat Odaları | Sohbet Siteleri | Muhabbet | Mirc

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Erkekler Neden Yalan Söyler? Erkeklerin Yalan Söyleme Nedenleri Burada


Erkekler Neden Yalan Söyler?

Kadınlar olarak, erkekler neden yalan söyler hep merak etmişizdir. Gelin hep birlikte inceleyelim. Konunun aslı astarı neymiş öğrenelim.

Kadınlar yalan söyleyen erkeklerden hoşlanmaz

Erkekler neden yalan söyler ?
Erkeklerin yalan söyleme nedenleri neler?

Erkekler bazı durumlarda yalana başvururlar ve kadınlar genel olarak erkekler neden yalan söyler diye kara kara düşünür. Gelin birlikte bunları sırayla inceleyelim.

Erkekler manipülasyon yapmak için yalan söyler:

Yalan söyleyen birini düşündüğünüzde aklınıza gelen en bariz nedenlerden biri budur. Bazı insanlar, son derece manipülatif, sömürücü oldukları için ve hedeflerini ilerletmeye çalıştıkları için yalan söyler. İstediklerini elde etmek için gereksiz her şeyi yapabilen sosyopatlar vardır. Böylece yalan söylerler, aldatırlar ve istediklerini elde etmek için ne gerekiyorsa yaparlar. Bu tür yalancılar muhtemelen duygusal empatiden yoksun sosyopatlardır ve çoğu zaman duygusal olarak taciz ederler ve kafanızı karıştırarak algınızdan şüphe duymanıza neden olmak için kasıtlı olarak size yalan söylerler. Buna “gaslighting” denir. Genellikle narsistler tarafından uygulanır. Kendi gözlemlerinizden, hafızanızdan ve deliliğinizden şüphe duymanıza neden olurlar ya da doğru olmadığını bildiğinize güvenmeyene kadar tartışırlar ve sizi yıpratırlar. Bazen söylediklerinizi ya da gördüklerinizi açıkça reddederler. Siz bunun gerçek olamayacağını düşünürken, bu kişi şaka yapıyor olmalı! Ne gördüğümü biliyorum, neden bu yalanda ısrar ediyor? Bu tür yalancılar çok tehlikelidir ve bu manipülatif insanlar kimseye ayrımcılık yapmazlar.

bir kez yalanını yakaladığın kişinin bin kez doğrusunu sorgularsın

Erkekler sizden çekindiği için yalan söyler:

Bazen erkeklerin yalan söyleme sebebi, ölçemedikleri en iyi niteliklerindir. Ancak bu, yalanlarını haklı çıkarmaz, onları yalan söylemeye motive edebilecek şeyler vardır. Bir adam size çok saygı duyarsa ve aptalca bir şey yapmaktansa, çok utandığı bir şey olursa, ona olan saygınızı kaybedeceğiniz için endişeleneceği için size yalan söyleyebilir. Bu hayal kırıklığının psikolojisidir. Öyleyse, davranışları veya geçmişi o kadar iyi değilse, hayal kırıklığıyla başa çıkmak yerine, size yalan söyleyeceğini düşünebilirsiniz. Örneğin Diyelim ki mükemmel bir kredi geçmişine sahip bir kadınsanız ve mali açıdan çok sorumlu bir kişiyseniz. Bir erkeğin kredi geçmişi zayıfsa veya belki de çok fazla finansal borcu varsa, yalan söyleyebilir ve size mükemmel bir kredi geçmişi olduğunu söyleyebilir çünkü gerçeği öğrendikten sonra ona olan saygısını kaybedeceğinden korkacaktır!

Bugün sen yalan söylersin, ben inanırım; Ama yarın ben vazgeçerim, sen inanamazsın!

Erkekler size hayranlık duyuyorsa yalan söyleyebilir:

Eğer bir adam sana hayranlık duyuyorsa ve seni gerçekten istiyorsa, seni etkilemek için yalana başvurabilir. Başka bir deyişle, yalan söyleyebilir veya bir şeyleri abartabilir, böylece gerçekte olduğundan daha etkileyici görünür! Sana o kadar çok hayranlık duyuyor ki, ona tekrar hayran olmanı istiyor ve eğer güvensizse ve ona olduğu gibi hayran olduğuna inanmıyorsa, o zaman sana yalan söyleme eğiliminde olacak, böylece etkileneceksin!

Erkekler aşırı kıskanç olduğunuzu düşündükleri için yalan söyleyebilir:

Şimdi bu çok önemli ve diğer yalanların hepsinden daha sık görebildiğimiz bir şey. Öyleyse size bir örnek vereyim:

27 yaşındaki kadın 28 yaşındaki erkek arkadaşıyla birkaç yıldır çıkıyordu. Ama son erkek arkadaşı onu aldattı ve sonunda onu başka bir kadın için terk etti. Şu anki erkek arkadaşı ona endişelenmesi için gerçek bir neden vermemiş olmasına rağmen, çok kıskanıyordu ve sık sık onu nerede olduğu hakkında sorguluyordu. Sağlıksız bir kıskançlık yaşadı ama daha önce aldatıldığı için davranışını haklı çıkardı.

Ek olarak, birçok arkadaşını ve en sevdiği etkinliği, içki içme ve aşırı parti geçmişleri olduğu için onaylamadı. Bu yüzden arkadaşlarıyla takılmak için ona sık sık yalan söyledi. Başka bir deyişle, ona söylemedi çünkü çıldırırdı. Ve onu kontrol etmeye ve yapması gerektiğini düşündüğü şekilde yaptığından emin olmaya çalıştıkça, işleri barış içinde tutmak için daha çok yalan söylemek zorunda kaldı. Bu durumda, onu yalan söylemeye teşvik etti çünkü gerçeği söylemesini zorlaştırdı.

Erkeklerin yalan söyleme nedenlerinden bariz en haklı olanı bu desek bence haksız olmayız.

Visits: 5Bir cevap bırakın.