Türkiye nin En İyi Sohbet Odaları – Gönül | Chat Odaları | Sohbet Siteleri | Muhabbet | Mirc

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Erkekler Neden Kadınları Anlamaz? - Sevgiliniz yada Eşiniz Sizi Anlıyor mu


Erkekler Neden Kadınları Anlamaz?

Erkeğinizin sizi anlamadığını mı düşünüyorsunuz? Veya erkekler kadınları neden anlamazlar? Diye merak mı ediyorsunuz? Gelin birlikte inceleyelim.

Erkekler kadınları neden anlamazlar? Kadın ve erkekler birbirinden tamamen farklı insanlardır. Oysaki her ikisi de duygu ve düşüncelere sahiptir. En azından düşünebilme yetisi ikisinede eşit verilmiştir. Fakat aradaki fark nedir. Erkeklerin vicdansız olması mı? Tabiki de hayır! Bazı durumlarda erkek arkadaşınızın sizi anlamadığını düşünmeniz normal. Kadın ve erkeklerin birbirleriyle ilişki kuramayacağı fikrinden hepimiz bıktık çünkü ” erkeklerin anladığı dil, yemek ve seks olduğu aşikardır. Gerçekten kadınsı olmak yumuşak, anlayışlı olmak demektir ve itaatkâr olma hissi erkeklerin en çekilmez özelliklerinden biri olabilir. Katlanılası bir durum değil bu oysa erkeklerin kadınlara karşı daha naif olması gerekmektedir. Fakat günümüzde çoğu erkek kadınlara laf ve söz geçirmekten başka bir şey yapmazlar. Anlayışsız olmalarının altında yatan bir neden de budur. Kadınlar kendilerini anlayan erkek zaten bulamazlar fakat en azından kendini anlamış gibi yapan erkekler isterler.

Göz Deneyi

PLOS dergisinde 10 Nisan’da çevrimiçi olarak yayınlanan bir Alman araştırması, erkeklerin gerçekten de kadınların nasıl hissettiğini anlamakta zorluk çektiklerini buldu – en azından gözlerine baktıklarında bunun anlaşılır olduğu kanıtlandı. Almanya Bochum’daki LWL Üniversite Hastanesinden Boris Schiffer liderliğindeki araştırmacılar, beyin aktivitesinin bir ölçüsü olarak kan akışını kullanan fonksiyonel bir manyetik rezonans görüntüleme tarayıcısına (fMRI) 21 ile 52 yaşları arasındaki 22 erkeği koydu. Erkeklere, yarısı erkeklere, yarısı kadınlara ait 36 ​​çift göz resmi gösterildi ve kişinin hangi duyguyu hissettiğini seçmeleri istendi. Bir kişinin duygularının yalnızca gözlerinin yakın çekimine dayalı olarak yorumlanmasına ” Gözlerde Zihni Okuma Testi “denir.

Araştırmacılar, kadınların ne hissettiğini doğru bir şekilde tahmin etmenin, erkeklerin ne hissettiğini tahmin etmenin erkekler için iki kat daha zor olduğunun kanısına vardı. Ayrıca kadınların gözlerini yorumlamaya çalışmak daha uzun sürdü.

Ama görünüşe göre erkekler kadınları okumakta gerçekten zorlanıyor olabilir. Bu, denememeleri gerektiği anlamına gelmez, ancak bir dahaki sefere sevgiliniz veya babanız üzgün olduğunuzu fark etmediğinde, umursamadığı için olmayabilir

Empati Deneyi

Empati, başka bir kişinin zihninde olup bitenleri tanıma ve onlarla ilişki kurma yeteneğidir. Ancak bilim adamları, bazı insanları başkasının duygularına daha çok uyduran şey hakkında hala çok az şey bildiklerini kanıtlamıştır.

Translational Psychiatry dergisinde yayınlanan yeni çalışmada, araştırmacılar cevap için genetiğe yöneldi. Bunu yapmak için, empati testinde ne kadar iyi performans gösterdikleri ile genetik varyasyonlar arasındaki bağlantılar için, evde bir DNA test kiti olan 23andMe’yi kullanan yaklaşık 47.000 kişinin verilerini taradılar. Araştırmacılar, kadınların “Duygusal Bölüm” (EQ) testinde erkeklere göre ortalama 10 puan daha almasına rağmen, bu farklılıklar için genetik bir temel bulunmadığını keşfetti.

EQ testini oluşturan 60 soru, bilişsel empati (başkalarının zihin durumlarını anlama yeteneği) ve duygusal empati (başkalarına uygun şekilde tepki verme yeteneği) dahil olmak üzere, empatinin çeşitli yönlerine odaklanmıştır.

Araştırmada, araştırmacılar DNA’nın tek bir yapı taşı olan nükleotiddeki varyasyonları aradılar. Tek nükleotid polimorfizmleri veya SNP’ler olarak adlandırılan bu varyasyonlar, en yaygın genetik varyasyon türüdür. Genel olarak, araştırmacılar, çalışma popülasyonundaki empati seviyelerindeki farklılıkların yaklaşık yüzde 11’inin SNP genetik varyasyonlarıyla açıklanabileceğini buldular. Başka bir deyişle, bu varyasyonlar sizin ne kadar empatik olduğunuzun yaklaşık yüzde 10’unu oluşturmaktadır. Ancak bu varyasyonlar olamazdı ” Araştırmada cinsiyetler arasındaki farkı açıklar. Yani anlayacağınız, biyolojik olarak, erkekler ve kadınlar arasında farklılıklar vardır.

Visits: 0Bir cevap bırakın.