Türkiye nin En İyi Sohbet Odaları – Gönül | Chat Odaları | Sohbet Siteleri | Muhabbet | Mirc

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Sevilen Gazeteci Bekir Coşkun Hayata Gözlerini Yumdu


Bekir Coşkun Hayata Gözlerini Yumdu

75 yaşında Akciğer kanseri tedavisi görmekte olan, Türkiye’nin sevilen yazarlarından Bekir Coşkun, Ankara Şehir Hastaneleri’nde dün akşam saat 20:30 da hayatını kaybetti. Cenaze namazı 20 Ekim 2020 Salı günü Bilkent Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii’nde kılınacak olan Coşkun’un naaşı Şanlıurfa’nın Tülmen Köyü’nde defnedilecek.

Ankara Şehir Hastanesi Başhekimliğinden dün akşam yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemiz basın camiasının kıymetli mensuplarından Sayın Bekir Coşkun, akşam saatlerinde aspirasyon ve buna bağlı solunum durması sebebiyle Ankara Şehir Hastanesi Acil Servisi’ne getirilmiştir. Nöbetçi uzman ekibin yoğun müdahalesine rağmen hayati fonksiyonları geri dönmeyen Sayın Bekir Coşkun hayatını kaybetmiştir. Kıymetli ailesine ve basın camiasına başsağlığı dileriz” denildi.

Türkiye’nin önde gelen yazarlarından Bekir Coşkun, memur bir babanın oğlu olarak 1945 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Ankara Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun oldu. 1974 yılında fotomuhabir olarak meslek hayatına başlayan sonrasında da emniyette ve parlamento da muhabirlik yapan Bekir Coşkun, Günaydın Gazetesi “Dokuzuncu Köy” köşesinde de köşe yazarlığı yapmıştır.

1987 yılında Sabah Gazetesi “Onuncu Köy” adlı köşesinde yazmaya başlamıştır. 1993 yılında Hürriyet Gazetesi’nde çalışmaya başlayan Coşkun, 2009’da Habertürk’e geçti. 2010 yılında Cumhuriyet gazetesinde göreve başlayan Coşkun, 14 Mart 2014 tarihinde Sözcü Gazetesinde ilk yazısını yazmıştır.

2017 Ekim ayında gördüğü kanser tedavisi nedeniyle yazılarına uzun aralar veren Coşkun, o tarihten beri sağlığı müsade ettiği sürece Sözcü gazetesinde bulunan köşesinden okurlarıyla buluşmayı devam ettiriyordu.

Doğa ve hayvanlara olan sevgisiyle bilinen Coşkun, 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü’nde son kez okurlarıyla buluşmuştu.

Bir önceki köşe yazısını 30 Eylül 2020 günü yayınlanmıştı. Yazısında kullandığı bir kaç cümle adeta sevenlerinin boğazına düğümlendi.

Yazı bilmem
Yazarım yazı bilmem
Bu yaz böyle geçti
Gelecek yazı bilmem
” dizeleriyle başlıyordu.

Başta ailesi ve yakınları olmak üzere, tüm sevenlerine ve dostlarına başsağlığı dileriz.

Visits: 1Bir cevap bırakın.