Türkiye nin En İyi Sohbet Odaları – Gönül | Chat Odaları | Sohbet Siteleri | Muhabbet | Mirc

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Bakan çavuşoğlu Türkiye'de koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.


Bakan Çavuşoğlu: Coronavirüsle mücadelede dünyanın en çok tıbbi destek sağlayan üçüncü ülkesiyiz

Dışişleri Bakanı bakan Çavuşoğlu,Türkiye’nin dünyada en fazla insani yardım yapan ülke olmasının yanı sıra; yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede dünya genelinde en çok tıbbi destek sağlayan üçüncü ülke olduğunu belirtti.

Çavuşoğlu, Twitter’dan “Girişimci ve İnsani Dış Politika” ve “Güçlü Türkiye” etiketleriyle paylaştığı mesajında, Türkiye’nin gönderdiği yardım malzemelerinin üzerinde yazan Hz. Mevlana’nın “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.” sözlerine de yer verdi.

EN ÇOK DESTEK VEREN 3.ÜLKEYİZ

Mesajında, Covid-19 salgınıyla mücadele çerçevesinde maske, tulum ve hızlı tanı kiti gibi çeşitli tıbbi malzemeleri; Türkiye’den ilgili ülkelere taşıyan uçağın fotoğrafını da paylaşan bakan Çavuşoğlu; “Dünyanın en fazla insani yardım yapan ülkesi olmamızın yanı sıra, en çok tıbbi destek sağlayan üçüncü ülkesi de Türkiye! Şimdi birlik olma zamanı.” ifadesini kullandı.

Diplomatik kaynaklar, Çin ve ABD’nin ardından Türkiye’nin, salgınla mücadele çerçevesinde; diğer ülkelere en çok tıbbi destek veren üçüncü ülke olduğunu bildirdi.

Hits: 3Bir cevap bırakın.